Projekty

nowe logo nowa komunikacja v1Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu społecznego Akademia Przyszłości, który skierowany jest do uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej. Poprzez spotkania z Wolontariuszem dziecko zauważa swoje mocne strony, docenia siebie, a w konsekwencji kształtuje odpowiednie poczucie własnej wartości. Głównym celem Akademii jest to, by Dzieci zaczęły samodzielnie pokonywać dotychczasowe trudności i z podniesioną głową patrzyły w przyszłość oraz realizowały swój potencjał, marzenia i aspiracje. Akademia Przyszłości została powołana przez Stowarzyszenie Wiosna

uid 92072b31266432d893748cb7ba82f68c1418116798249 width 900 play 0 pos 0 gs 0 height 506Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu Internetowy Teatr dla Szkół, który organizowany jest przez Telewizję Polską S.A.
iTeatr dla Szkół to autorski projekt oparty na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce. Odbiorcami transmisji teatralnych są uczniowie szkół i placówek oświatowych.
W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny. Transmisje spektakli dbywać się będą sukcesywnie przez cały rok szkolny.

Tarcza SzPP e1660652773704W tym roku nasza szkoła bierze udział w programie „Szkoła z pasją pomagania" organizowanym przez Hospicjum dla Dzieci Alma Spei. Szkoła z pasją pomagania to całościowy program profilaktyczno-edukacyjny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, który przekłada się na realną pomoc dla nieuleczalniey chorych dzieci. W związku z realizacją programu, organizowane będą różne akcje, o których nasi koordynatorzy będą informować na bieżąco.

Klasa 3a bierze udział w projekcie Akademii Przyrodnika-Żubr Pomponik.

Podczas gdy w Polsce obchodzimy Tłusty Czwartek i zajadamy się pączkami, na Wyspach Brytyjskich świętuje się Shrove Tuesday potocznie nazywany Pancake Day, ze względu na tradycję jedzenia tego dnia naleśników. Shrove Tuesday wypada zawsze tuż przed Środą Popielcową (Ash Wednesday), która jednocześnie  jest pierwszym dniem Wielkiego Postu (Lent).
Na lekcjach kulturowych, klasy trzecie poznały najpopularniejsze rodzaje 
i dodatki do naleśników, a także zwyczaje związane z tym dniem. Każdy uczeń stworzył również i opisał swój ulubiony naleśnik. Odbyły się także zawody “Pancake flipping contest”, w których ochotnicy starali się podrzucić naleśniki na patelni. Najlepszym udało się zrobić ponad dwadzieścia “flip’ów”!

To już coroczna tradycja, że wszyscy uczniowie Naszej Szkoły wspólnie śpiewają jedną z najpiękniejszych i najbardziej popularnych tradycyjnych angielskich kolęd “The Twelve Days of Christmas” . W tym roku klasy starsze wykonały ją przed budynkiem szkoły a klasy drugie w holu głównym wokół świątecznej choinki.  Na keybordzie akompaniowała wspaniała Pani Olha Liakh. Nasze głosy rozbrzmiewały na całym osiedlu. 

film

 

 

Ugly albo Christmas Jumper Day to tradycja, która przywędrowała do nas
z USA. W krajach anglosaskich obchodzona jest co roku, w trzeci piątek grudnia. Tego dnia ubiera się śmieszne świąteczne swetry, a pieniądze
ze sprzedaży wspierają fundację #SavetheChildren. W ramach lekcji kulturowych Nasza Szkoła obchodziła Christmas Jumper Day 20 grudnia.
Zrobiło się bardzo kolorowo, śmiesznie i świątecznie. Cieszymy się, że nauczyciele również przyłączyli się do zabawy. Oczywiście na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy tradycyjną piosenkę świąteczną
The Twelve Days of Christmas.

Święto Dziękczynienia, po angielsku Thanksgiving Day, nazywane
jest potocznie – świętem indyka. To jedno z najważniejszych
i najpopularniejszych świąt w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie
obchodzone jest zawsze w ostatni czwartek listopada. Według tradycji
jest to dzień dziękczynnego podsumowania roku, a także okazja do
spotkania się z rodziną i przyjaciółmi.

W  ostatnim tygodniu października lekcje kulturowe dotyczyły święta Halloween. Głównym celem było zapoznanie się z nowym słownictwem oraz poszerzenie swojej wiedzy o kulturze krajów anglosaskich.