Projekty

nowe logo nowa komunikacja v1Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu społecznego Akademia Przyszłości, który skierowany jest do uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej. Poprzez spotkania z Wolontariuszem dziecko zauważa swoje mocne strony, docenia siebie, a w konsekwencji kształtuje odpowiednie poczucie własnej wartości. Głównym celem Akademii jest to, by Dzieci zaczęły samodzielnie pokonywać dotychczasowe trudności i z podniesioną głową patrzyły w przyszłość oraz realizowały swój potencjał, marzenia i aspiracje. Akademia Przyszłości została powołana przez Stowarzyszenie Wiosna

Program działa wieloaspektowo: pomaga w nauce, motywuje do różnych aktywności, rozwija i relaksuje, a także kształtuje samoocenę dziecka. Każdy uczeń objęty wolontariatem w naszej szkole podczas cotygodniowych zajęć indywidualnych spotyka się z osobistym Tutorem. Spotkania odbywają się przez niemal cały rok szkolny (od grudnia do czerwca).

W ich takcie uczniowie dzielą się swoją wiedzą i zainteresowaniami, a tutorzy dbają o zapewnienie każdemu z nich doświadczenia jego osobistego sukcesu. Oprócz spotkań indywidualnych odbywają się również wydarzenia kolegialne. Są to spotkania wszystkich wolontariuszy i dzieci w celu budowania poczucia drużynowości oraz lepszego poznania siebie.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie: https://akademiaprzyszlosci.org.pl/
Akademia Przyszłościprezentacja o projekcie.pdf
 
O działaniach realizowanych w naszej Szkole w ramach programu będziemy Państwa informować na bieżąco.