Świetlica

Rozpoczęliśmy tworzenie ozdób w świetlicy szkolnej na kiermasz świąteczny. Jest to doskonały sposób na zaangażowanie dzieci w twórczą i radosną aktywność. Podczas tego procesu dzieci nie tylko rozwijają swoją kreatywność, ale także uczą się pracy zespołowej i dzielenia się z innymi.

16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji w grupie pierwszej (kl Ic) rozmawialiśmy na temat tolerancji. Następnie dzieci obejrzały film edukacyjny związany z tematem zajęć oraz stworzyły mapę myśli i wykonały piękny plakat.

W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dotyczące jeży i ich ochrony. Realizowane były tematy związane z tym kolczastym zwierzątkiem. Dzieci poznały budowę jeża, dowiedziały się czym żywią się jeże oraz poznały zwyczaje tych zwierząt. Dowiedziały się także, dlaczego należy je chronić. Dzieci wykonały wspaniałe, przestrzenne jeże, które zostały wyeksponowane w świetlicy szkolnej oraz zostały zamieszczone na zdjęciach.

Klasa 3a na ostatnich zajęciach rozwijających zainteresowania wykonywała zadanie plastyczne, które miało na celu stworzenie jesiennych drzewek. Uczniowie przygotowali jesienny „las rąk”, który w najbliższym czasie będzie przyozdabiał ich salę lekcyjną.

Tego dnia uczniowie rozmawiali o konieczności przeciwdziałania wszelkim przejawom przestępczości w stosunku do dzikiej przyrody, jakimi są nielegalny handel dzikimi zwierzętami, czy kłusownictwo. Poznali egzotyczne zwierzęta żyjące na rożnych kontynentach, głownie Afryki. Oglądali atlasy i prezentacje edukacyjne. Na koniec stworzyli prace plastyczne pt. ,,Niezwykły świat zwierząt’’.

galeria