Konkursy

Dziś uczniowie z naszej szkoły wyłonieni w eliminacjach międzyklasowych, wzięli udział w etapie międzyszkolnym Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Jak wypadli na tle innych uczniów z województwa dowiemy się za kilka dni. Niezależnie od wyników, gratulujemy Kubie Cienkoszowi z klasy 1 b i Oli Widawskiej z klasy 4b.

Uczniowie z klas piątych i szóstych brali udział w etapie szkolnym małopolskiego konkursu Krakowska Matematyka. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, rozwijanie zainteresowań oraz możliwość wykazania się umiejętnościami matematycznymi. Tegoroczny temat to: „Artyści w Krakowie. Setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej”.

Dyrekcja Szkoły wraz z Radą Rodziców organizuje szkolny konkurs na kartkę bożonarodzeniową dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8.
Uczniowie klas 1-8! Jak co roku zapraszamy Was do udziału w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.
 
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.
 

24 października jest to Światowy Dzień Origami. Tego dnia w świetlicy szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Origami. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział. Wszystkie pracy zasługują na oklaski. Gratulujemy zwycięzcom !

Dziś w bibliotece odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Wszyscy uczestnicy wypadli fenomenalnie, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. W kategorii klas 1-3 zwyciężył Jakub Cienkosz z klasy 1B, w kategorii klas 4-6 najlepiej wypadła Aleksandra Widawska z klasy 4b. Zwycięzcy będą reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

30 marca 72 uczestników z klas 1-3 przystąpiło do ogólnopolskiej olimpiady Olimpusek z języka angielskiego w sesji wiosennej. Dziś po ponad dwóch miesiącach niecierpliwego oczekiwania mamy ogromną przyjemność ogłosić wyniki konkursu. Na 72 uczestników mamy 16 laureatów, w tym pierwsze dwa miejsca. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania.
Spośród trzecich klas w Polsce pierwsze miejsce otrzymał Paweł Poniedziałek, uczeń klasy 3a. Anna Pacyna z klasy 3b zajęła 2 miejsce.

Poniżej przedstawiamy pełną listę laureatów. Wszystkim laureatom bardzo, bardzo gratulujemy, życząc dalszych sukcesów w rozwijaniu swojego talentu językowego.

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego w klasach IV-VIII to także wiele sukcesów. Stanisław Dróżdż z klasy 4B uzyskał wynik bardzo dobry i został zaproszony na uroczyste rozdanie nagród na Uniwersytecie Jagiellońskim. W prezencie od głównego organizatora konkursu otrzymał dyplom, książkę oraz bon podarunkowy na kwotę 100 zł. Nasi wyróżnieni uczniowie to:
Klasy czwarte: Emilia Pilch, Mateusz Barkan, Dominik Skóra, Marianna Bielesz
Klasy piąte: Olga Przybycień, Jakub Adamczyk, Hanna Rypień
Klasy szóste: Alicja Pilch
Klasa siódma: Aleksandra Matejko
Klasy ósme: Piotr Gicala, Brunon Wójs Wielkie brawa dla zwycięzców oraz podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy podjęli wyzwanie brania udziału w tym konkursie. Dziękujemy również nauczycielom zaangażowanym w organizację konkursu. Do konkursu w klasach IV-VIII przygotowywały uczniów: p. Anna Czarkowska, p. Renata Malejki i p. Anna Uchyła.