Samorząd uczniowski

W czwartek 30 listopada 2023 roku Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VIII. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 17.00 i trwała do godziny 19.30. Podczas dyskoteki wszyscy uczniowie bardzo  dobrze się bawili. Nad ich bezpieczeństwem czuwali nauczyciele. Uczestnicy zabawy andrzejkowej miło wspominają ten wieczór i niecierpliwie czekają na kolejne dyskoteki.

Kampania wyborcza trwała 2 tygodnie, rywalizowało ze sobą 5 zespołów, zdecydowaną przewagą głosów wygrał zespół Aleksandry Matejko, Kamila Mikruta i Marianny Bielesz z klasy 8a i 5b. Wspaniale, że "starsi" tak dobrze współpracują z "młodszymi". Społeczność uczniowska klas IV-VIII wybrała też Rzecznika Praw Ucznia, został nim Pan Michał Amarowicz.

W klasach I-III trwają wybory do Małego Samorządu uczniowskiego. Kandydatki z klas trzecich przedstawiły siebie i swoje pomysły. Teraz przez kilka dni uczniowie będą przyglądać się plakatom wyborczym i w przyszłym tygodniu podejmą decyzję oraz zagłosują na wybranego przez siebie kandydata.

W ciągu ostatnich tygodni, uczniowie z klas od IV do VIII mogli dobierać się w trzyosobowe zespoły i kandydować do Samorządu Szkolnego. Każdy uczeń uczęszczający do budynku szkoły przy ulicy Grochowej mógł zagłosować na wybraną przez siebie grupę. Głosowanie odbyło się 9 października 2020 r.

Wyniki są następujące:
stanowisko przewodniczącej szkoły objęła Hania Adamczyk z klasy VIII,
zastępcą przewodniczącej został Filip Jastrzębowski z klasy VII b,
a rolę skarbnika pełni Magda Dyrba z klasy VII a.

Zwycięzcom gratulujemy!

Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorząd Uczniowski stanął na wysokości zadania przygotowując szereg akcji na rzecz WOŚP. Były to m.in: „Dzień Tosta”, licytacje oraz dyskoteka karnawałowa.

I znów pobiliśmy rekord! Zebraliśmy 5 180,13 zł.

Dziękujemy Uczniom, Rodzicom i wszystkim Pracownikom szkoły
za udział w tej szlachetnej inicjatywie.
orkiestra10
>> Zapraszamy do galerii zdjęć

Aktualnie Samorząd Uczniowski prowadzi następujące akcje charytatywne:
Pomoc bezdomnym zwierzętom

pomoc zwierzakom

"Góra grosza" - pomoc rodzinnym domom dziecka

ggXXedycja

"Zbieramy zakrętki" - wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych

zakretki