Sport

W dniu 21.11.2023 r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VIb: Kamila Staszczuk i Aleksandra Potręć. Wszystkie pojedynki naszych reprezentantek były wyrównane i o losach końcowego wyniku decydowały mecze deblowe.
Ostatecznie Kamila i Ola ukończyły turniej na VI miejscu.

W ramach Olimpiady Młodzieży Szkolnej rozegrano dzisiaj zawody pływackie dziewcząt Szkół Podstawowych na dystansie 50 metrów.
W stylu dowolnym naszą szkołę reprezentowały:
Aleksandra Żywczyk, Zosia Wieczorek z kl. Va oraz Marysia Farah z kl. IVa.
Stylem grzbietowym popłynęły Emilka Pilch z kl. Va i Alicja Pilch z kl.VIIa
W stylu klasycznym reprezentowała nas Lena Leżańska z Va.

W dniu 12.10.2023 r. w ZSP nr 1 w Krakowie odbyła się Olimpiada Sportowa Dzielnicy XIII organizowana przez Straż Miejską. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I - VIII.
Skład drużyny: Nina Zajdel, Małgorzata Kruczek, Vu Bao Nam , Yehor Tytarenko oraz debiutujący z klasy IIIc Olivier Witek i Lin.

26 września w ramach IMS na obiektach Com com zone rozegrano miedzyszkolne Sztafetowe Biegi Przełajowe.
Nasza sztafeta wystartowała w składzie: Michał Olszewski 7c, Olaf Zieliński 7a, Yehor Tytarenko, Ignacy Pieniążek 7b oraz Emil Szymoniak i Vu Bao Nam z 8a. Każdy miał do pokonania dystans 1000 m. Pogoda dopisała więc uczniowie reprezentujący naszą szkołę oprócz tego, że zdobyli kolejne punkty do klasyfikacji miło i aktywnie spędzili część dzisiejszego dnia.

W dniu dzisiejszym uczniowie klas VII i VIII krakowskich szkół podstawowych rywalizowali ze sobą na stadionie MOSIR w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
 
Naszą szkołę reprezentowali:
W kategorii dziewcząt:
Bieg na 600 m dziewcząt: M. Kruczek i K. Morozenko,
60 m: N. Zajdel i A. Matejko,
300 m: P. Szczepa i A. Matejko,
skok w dal: H. Sadowska i P. Szczepa,
pchnięcie kulą: M. Wojcik i N. Zajdel,
Sztafeta 4x100 m: Zajdel, Szczepa, Kruczek oraz Morozenko.

Na zakończenie nauki klasa 5B wybrała się na wycieczkę nad Bagry. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w warsztatach żeglarskich, które zostały przygotowane dla nas przez Harcerski Klub Żeglarski. Po przejściu szkolenia można było wejść na jacht i wyruszyć w rejs po Zelewie Bagry. Po powrocie czekał na nas poczęstunek: ciasteczka oraz kiełbasa z grilla przygotowane przez rodziców. Na terenie Klubu Żeglarskiego były gry, zabawy i dobra energia a przede wszystkim miło spędzony czas, który pozwolił nam lepiej się poznać poza murami naszej szkoły.

W obliczu ostatnich upałów zorganizowanie lekcji WF nad wodą było strzałem w "10 -tkę ".
W porozumieniu z K.S. Horn za niewielką odpłatnością mogliśmy wypożyczyć od nich rowerki wodne . W ten sposób miło i aktywnie spędziliśmy ostatnią w tym roku lekcje WF.

galeria

W dniach 14 i 16 czerwca miłośnicy „królewskiej gry” uczestniczyli w turnieju szachowym składającym się z dwóch etapów. W pierwszym rozwiązywali zadania, w drugim rozgrywali partie szachowe.

Na stadionie WKS WAWEL odbył się dzisiaj Bieg Dnia Olimpijskiego Olympic day ,w którym to mieli okazję uczestniczyć również uczniowie naszej szkoły. To nawiązanie do przypadającej w czerwcu rocznicy powołania Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego ( 23.06.1894).