Wydarzenia

Uczniowie spędzili dziś miłe chwile na zabawach andrzejkowych. Mogli między innymi wylosować zawód, który może kiedyś będą wykonywać, lać wosk przez klucz i odczytywać z kształtów co ich czeka w niedalekiej przyszłości, przebijać serduszko z papieru, które wskaże imię kolegi lub koleżanki - dla których zrobimy coś miłego w najbliższym czasie, a także poczęstować się cukierkiem, którego można było zjeść po podaniu wyniku działania przyczepionego do słodyczy.

Drugoklasiści pragnęli poznać swą przyszłość, dlatego uczestniczyli w tradycyjnych zabawach andrzejkowych. Dzieci wcielały się w role wróżek i wróżbitów, którzy "przepowiadali przyszłość". Pomagały im w tym karty, losy, magiczne serce, kubki i kolory oraz rzuty kośćmi. Podczas zabaw panowała przyjazna i radosna atmosfera.

Uczniowie i nauczyciele ciekawi swojej przyszłości, odwiedzili dziś bibliotekę szkolną w której czarodziejki i wróżbici czekali z przepowiedniami i wróżbami. Czy się sprawdzą? czas pokaże?

W listopadzie w ramach akcji Darmowy listopad uczniowie klas IV przeżyli niezwykłą przygodą podczas wycieczki do Skarbca Koronnego na Wawelu.
Podczas tej niezapomnianej podróży w czasie, nasi młodzi odkrywcy mieli okazję zbliżyć się do bogatej historii Polski. Zafascynowani skarbami królewskimi, z którymi mogli się bezpośrednio zetknąć, uczniowie dowiedzieli się nie tylko o ich wartości materialnej, lecz przede wszystkim o znaczeniu kulturowym i historycznym dla naszego kraju.

W dniu 28 listopada klasa VIa i VIb brała udział w programie profilaktycznym pt. „Bezpieczni od podstaw”. Celem głównym programu jest rozwijanie optymistycznego stylu życia u uczniów, co skutkuje budowaniem satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi oraz pogłębianiem konstruktywnych sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Uczniowie z klasy 6b byli w Zamku Królewskim na Wawelu. Uczestniczyli w lekcji muzealnej związanej z otwarciem wystawy pt. „Obraz Złotego Wieku”. W trakcie lekcji uczniowie przenieśli się do epoki ostatnich władców z dynastii Jagiellonów, poznali zabytki kultury i sztuki z czasów renesansu, podziwiali między innymi piękne arrasy. Mogli też z bliska oglądnąć słynne głowy wawelskie po renowacji. Dowiedzieli się, jakie dziedziny nauki fascynowały ówczesnych ludzi, jakie pasje i obowiązki towarzyszyły na co dzień władcom.

Uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny cieszącym się w naszej szkole ogromną popularnością. W zmaganiach, które odbyły się 22 listopada, wzięło udział łącznie 66 uczniów z klas 1-8. Zadania konkursowe nie wymagały dużej wiedzy matematycznej, a raczej wyobraźni, sprytu i logicznego myślenia.
Z niecierpliwością czekamy teraz na ogłoszenie wyników naszych utalentowanych matematyków!

Oto spełniło się marzenie części uczniów o posiadaniu własnych szafek. Dzisiaj uczniowie klas VI otrzymali nowe szafki w szkolnej szatni. Radość była wielka!
Uczniowie klas VII i VIII na takie chwile muszą poczekać do II semestru.

21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo dziś na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
Zajęcia na ten temat zostały przeprowadzone w klasie IIIa. Została stworzona "poczta życzliwości" gdzie dzieci wrzucały "miłe słówka" dla swoich koleżanek i kolegów. Dziękowali sobie, pozdrawiali, doceniali.