Andrzejki w klasie IIIc
Uczniowie spędzili dziś miłe chwile na zabawach andrzejkowych. Mogli między innymi wylosować zawód, który może kiedyś będą wykonywać, lać wosk przez klucz i odczytywać z kształtów co ich czeka w niedalekiej przyszłości, przebijać serduszko z papieru, które wskaże imię kolegi lub koleżanki - dla których zrobimy coś miłego w najbliższym czasie, a także poczęstować się cukierkiem, którego można było zjeść po podaniu wyniku działania przyczepionego do słodyczy.
Andrzejki w IIa
Drugoklasiści pragnęli poznać swą przyszłość, dlatego uczestniczyli w tradycyjnych zabawach andrzejkowych. Dzieci wcielały się w role wróżek i wróżbitów, którzy "przepowiadali przyszłość". Pomagały im w tym karty, losy, magiczne serce, kubki i kolory oraz rzuty kośćmi. Podczas zabaw panowała przyjazna i radosna atmosfera.
Andrzejki w bibliotece 2023
Uczniowie i nauczyciele ciekawi swojej przyszłości, odwiedzili dziś bibliotekę szkolną w której czarodziejki i wróżbici czekali z przepowiedniami i wróżbami. Czy się sprawdzą? czas pokaże?
Klasy IV z wizytą w Skarbcu Koronnym na Wawelu
W listopadzie w ramach akcji Darmowy listopad uczniowie klas IV przeżyli niezwykłą przygodą podczas wycieczki do Skarbca Koronnego na Wawelu.
Podczas tej niezapomnianej podróży w czasie, nasi młodzi odkrywcy mieli okazję zbliżyć się do bogatej historii Polski. Zafascynowani skarbami królewskimi, z którymi mogli się bezpośrednio zetknąć, uczniowie dowiedzieli się nie tylko o ich wartości materialnej, lecz przede wszystkim o znaczeniu kulturowym i historycznym dla naszego kraju.
„Bezpieczni od podstaw”
W dniu 28 listopada klasa VIa i VIb brała udział w programie profilaktycznym pt. „Bezpieczni od podstaw”. Celem głównym programu jest rozwijanie optymistycznego stylu życia u uczniów, co skutkuje budowaniem satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi oraz pogłębianiem konstruktywnych sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Lekcja muzealna na Wawelu
Uczniowie z klasy 6b byli w Zamku Królewskim na Wawelu. Uczestniczyli w lekcji muzealnej związanej z otwarciem wystawy pt. „Obraz Złotego Wieku”. W trakcie lekcji uczniowie przenieśli się do epoki ostatnich władców z dynastii Jagiellonów, poznali zabytki kultury i sztuki z czasów renesansu, podziwiali między innymi piękne arrasy. Mogli też z bliska oglądnąć słynne głowy wawelskie po renowacji. Dowiedzieli się, jakie dziedziny nauki fascynowały ówczesnych ludzi, jakie pasje i obowiązki towarzyszyły na co dzień władcom.
Alfik Matematyczny 2023
Uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny cieszącym się w naszej szkole ogromną popularnością. W zmaganiach, które odbyły się 22 listopada, wzięło udział łącznie 66 uczniów z klas 1-8. Zadania konkursowe nie wymagały dużej wiedzy matematycznej, a raczej wyobraźni, sprytu i logicznego myślenia.
Z niecierpliwością czekamy teraz na ogłoszenie wyników naszych utalentowanych matematyków!
Klasa Ic obejrzała spektakl pt. "Kto pocieszy pechowego nosorożca?" w Teatrze Groteska
W dniu 21 listopada w ramach omawiania lektury, klasa Ic wybrała się do Teatru Groteska na spektakl "Kto pocieszy pechowego nosorożca?". Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom. Z wielkim zainteresowaniem je oglądnęli.
Szatnia - jak marzenie
Oto spełniło się marzenie części uczniów o posiadaniu własnych szafek. Dzisiaj uczniowie klas VI otrzymali nowe szafki w szkolnej szatni. Radość była wielka!
Uczniowie klas VII i VIII na takie chwile muszą poczekać do II semestru.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasie IIIa
21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo dziś na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
Zajęcia na ten temat zostały przeprowadzone w klasie IIIa. Została stworzona "poczta życzliwości" gdzie dzieci wrzucały "miłe słówka" dla swoich koleżanek i kolegów. Dziękowali sobie, pozdrawiali, doceniali.