Spacer szlakiem samorządu krakowskiego – projekt „Uczeń Obywatel”
27 maja, 2026
Uczniowie wzięli udział w spacerze edukacyjnym szlakiem samorządu krakowskiego w ramach projektu „Uczeń – Obywatel”. Podczas zajęć terenowych poznawali najważniejsze miejsca związane z funkcjonowaniem władz lokalnych oraz rolą samorządu w życiu mieszkańców Krakowa. Spacer był okazją do praktycznego utrwalenia wiedzy obywatelskiej i kształtowania postaw odpowiedzialności społecznej.
Kraków ogarnia życie… a my razem z nim!
23 maja, 2026
Jak co roku bierzemy udział w miejskiej kampanii #Ogarniam Życie, której celem jest wspieranie zdrowia psychicznego młodych ludzi, budowanie sprawczości oraz promowanie aktywnego i wartościowego spędzania czasu.
W tym roku z ogromnym zaangażowaniem realizowaliśmy aż trzy projekty: Ogarniam życie (oblicza szczęścia), Ogarniam życie cyfrowo oraz Ogarniam życie (nie)widzialni. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu i już teraz jesteśmy dumni z pracy naszych uczniów oraz nauczycieli.
Dziś odbył się również bieg Ogarniam życie biegiem z udziałem krakowskich szkół. Nie mogło nas tam zabraknąć! Było mnóstwo pozytywnej energii, sportowych emocji i świetnej atmosfery.
Miło nam również poinformować, że materiał z wydarzenia można zobaczyć dziś 22.05.2026 r. w Kronice Krakowskiej o godz. 15:30 – fragment pojawia się około 7 minuty i 50 sekundy programu!.
Warto zobaczyć – działo się naprawdę wiele dobrego!
Wizyta w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie
13 maja, 2026
W ramach programu „Młodzi Rowerzyści – Moje Pierwsze Prawo Jazdy”, klasa 4b odwiedziła Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.
Uczniowie mieli okazję poznać wyposażenie samochodów strażackich oraz zobaczyć sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się praktyczne ćwiczenia, w których dzieci mogły samodzielnie użyć węża strażackiego i poczuć się jak prawdziwi strażacy.
Podczas wizyty uczniowie byli także świadkami wezwania strażaków do akcji oraz zobaczyli charakterystyczny zjazd po strażackiej rurze. Obserwowali również ćwiczenia związane z postępowaniem na miejscu wypadków oraz zwiedzili halę treningową kadetów.
Wycieczka była bardzo ciekawym i wartościowym doświadczeniem dla całej klasy.
Mała przestrzeń, duży wpływ
8 maja, 2026
W ramach projektu Ogarniam Życie (oblicza szczęścia) powstał wyjątkowy kącik szczęścia – miejsce pełne spokoju, bezpieczeństwa i dobrej energii. Stworzona przestrzeń sprzyja odpoczynkowi, wyciszeniu i regulacji emocji.
Uczniowie przygotowali także inspirujący mural, który stał się symbolem wsparcia, życzliwości i wzajemnej troski. Całość dopełnia naturalna strefa wyciszenia, pozwalająca choć na chwilę zatrzymać się, odetchnąć i odzyskać równowagę. To miejsce realnie wspiera uczniów w codziennym funkcjonowaniu i buduje poczucie bezpieczeństwa.
W nowej przestrzeni będą odbywać się zajęcia terapeutyczne, wspierające rozwój emocjonalny i dobrostan uczniów.