Kraków projekty

Spacer szlakiem samorządu krakowskiego – projekt „Uczeń Obywatel”

27 maja, 2026

Uczniowie wzięli udział w spacerze edukacyjnym szlakiem samorządu krakowskiego w ramach projektu „Uczeń – Obywatel”. Podczas zajęć terenowych poznawali najważniejsze miejsca związane z funkcjonowaniem władz lokalnych oraz rolą samorządu w życiu mieszkańców Krakowa. Spacer był okazją do praktycznego utrwalenia wiedzy obywatelskiej i kształtowania postaw odpowiedzialności społecznej.

Kraków ogarnia życie… a my razem z nim!

23 maja, 2026

Jak co roku bierzemy udział w miejskiej kampanii #Ogarniam Życie, której celem jest wspieranie zdrowia psychicznego młodych ludzi, budowanie sprawczości oraz promowanie aktywnego i wartościowego spędzania czasu.

W tym roku z ogromnym zaangażowaniem realizowaliśmy aż trzy projekty: Ogarniam życie (oblicza szczęścia), Ogarniam życie cyfrowo oraz Ogarniam życie (nie)widzialni. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu i już teraz jesteśmy dumni z pracy naszych uczniów oraz nauczycieli.

Dziś odbył się również bieg Ogarniam życie biegiem z udziałem krakowskich szkół. Nie mogło nas tam zabraknąć! Było mnóstwo pozytywnej energii, sportowych emocji i świetnej atmosfery.

Miło nam również poinformować, że materiał z wydarzenia można zobaczyć dziś 22.05.2026 r. w Kronice Krakowskiej o godz. 15:30 – fragment pojawia się około 7 minuty i 50 sekundy programu!.

Warto zobaczyć – działo się naprawdę wiele dobrego!

Wizyta w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie

13 maja, 2026

W ramach programu „Młodzi Rowerzyści – Moje Pierwsze Prawo Jazdy”, klasa 4b odwiedziła Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Uczniowie mieli okazję poznać wyposażenie samochodów strażackich oraz zobaczyć sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się praktyczne ćwiczenia, w których dzieci mogły samodzielnie użyć węża strażackiego i poczuć się jak prawdziwi strażacy.

Podczas wizyty uczniowie byli także świadkami wezwania strażaków do akcji oraz zobaczyli charakterystyczny zjazd po strażackiej rurze. Obserwowali również ćwiczenia związane z postępowaniem na miejscu wypadków oraz zwiedzili halę treningową kadetów.

Wycieczka była bardzo ciekawym i wartościowym doświadczeniem dla całej klasy.

Mała przestrzeń, duży wpływ

8 maja, 2026

W ramach projektu Ogarniam Życie (oblicza szczęścia) powstał wyjątkowy kącik szczęścia – miejsce pełne spokoju, bezpieczeństwa i dobrej energii. Stworzona przestrzeń sprzyja odpoczynkowi, wyciszeniu i regulacji emocji.

Uczniowie przygotowali także inspirujący mural, który stał się symbolem wsparcia, życzliwości i wzajemnej troski. Całość dopełnia naturalna strefa wyciszenia, pozwalająca choć na chwilę zatrzymać się, odetchnąć i odzyskać równowagę. To miejsce realnie wspiera uczniów w codziennym funkcjonowaniu i buduje poczucie bezpieczeństwa.

W nowej przestrzeni będą odbywać się zajęcia terapeutyczne, wspierające rozwój emocjonalny i dobrostan uczniów.