Projekty

Stylowo i z energią – dziękujemy Dzielnica XIII Podgórze

20 lutego, 2026

Otrzymaliśmy piękne, stylowe bluzy od Dzielnicy XIII Podgórze w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, w którym nasza szkoła aktywnie uczestniczy.

Nasz zespół, składający się z liderów uczniów, wraz z opiekunami koordynuje wszystkie działania na terenie szkoły, dbając o sprawny przebieg projektu i zaangażowanie całej społeczności. Nasi liderzy działają w sali nr 16 – to tam powstają pomysły, omawiane są projekty i planowane kolejne inicjatywy.

Zobaczcie, jak świetnie prezentują się w nowych bluzach! Z pewnością będą się wyróżniać na szkolnych korytarzach i podczas wspólnych działań.

Bardzo dziękujemy Dzielnicy XIII Podgórze za ten stylowy i wyjątkowy prezent.

Już wkrótce przedstawimy, jakie projekty zwyciężyły w tegorocznej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w ZSP nr 15.

Być jak Ignacy” – podsumowanie I półrocza oczami klasy 1c

17 lutego, 2026

W pierwszym półroczu roku szkolnego klasa 1c z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyła w ogólnopolskim programie edukacyjnym Być jak Ignacy.

Był to czas pełen odkryć, eksperymentów i prawdziwej naukowej ciekawości. Uczniowie z radością poznawali tajemnice naszej planety – zaglądali pod powierzchnię Ziemi, „schodzili” do kopalni, sprawdzali, z czego zbudowany jest świat i skąd bierze się energia, z której korzystamy na co dzień. Rozmawiali również o tym, jak mądrze korzystać z zasobów naturalnych oraz jak dbać o środowisko, aby służyło nam jak najdłużej.

Każdy temat był okazją do zadawania pytań, wspólnego odkrywania i zachwytu nad fascynującym światem nauki. Nauka stała się przygodą, a doświadczenia i obserwacje wywoływały mnóstwo emocji, uśmiechów i radości.

W drugim półroczu klasa 1c będzie kontynuować realizację projektu, rozwijając swoje badawcze pasje i podejmując kolejne wyzwania. Uczniowie wezmą również udział w konkursie, przygotowując i prezentując własne doświadczenie eksperymentalne.

Jesteśmy dumni, że klasa 1c to prawdziwi młodzi badacze – pełni ciekawości, energii i pasji do odkrywania świata!

Realizacja projektu edukacyjnego „Uczę się uczyć” – klasa 5a

17 lutego, 2026

W ubiegłym semestrze klasa 5a wzięła udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Uczę się uczyć się”.

W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość poznać i przećwiczyć metody skutecznego uczenia się, m.in. fiszki, mapy myśli, technikę Pomodoro, technikę 5W+H, mnemotechniki, planowanie nauki.

Zajęcia z projektu miały na celu zapoznanie się z wybranymi metodami i technikami uczenia się, uświadomienie sobie, które z nich najlepiej mi odpowiadają i próby zastosowania ich do konkretnego tematu zajęć, aby w działaniu połączyć teorię i praktykę.

Ruszyła nasza przygoda z FIRST LEGO

27 listopada, 2025

Dziś odbyło się pierwsze spotkanie naszej drużyny w ramach międzynarodowego projektu FIRST LEGO! Na starcie czekała na nas paczka-niespodzianka, która zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.

Od dziś oficjalnie rozpoczynamy naszą przygodę z @FIRSTLEGO – pełną kreatywności, technologii i świetnej zabawy!

Trzymajcie za nas kciuki!