Piszą o nas

Gdy edukacja spotyka pasję – Pani Maria Klaman, Zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa, w nowej szkole

18 stycznia, 2026

W dniu 14 stycznia 2026 roku naszą nową szkołę przy ul. Grochowej 23 odwiedziła Pani Maria Klaman – Zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa, wizytując inwestycję znajdującą się na niemal końcowym etapie realizacji. Podczas wizyty Pani Prezydent zapoznała się z aktualnym stanem prac budowlanych, przemierzając szkolne korytarze oraz oceniając jakość i prawidłowość wykonania całej inwestycji, której uroczyste otwarcie zaplanowano na 1 września 2026 roku.

Szczególną uwagę Pani Maria Klaman poświęciła nowoczesnej ściance wspinaczkowej, zaprojektowanej z myślą o dzieciach i młodzieży w różnym wieku, a także o osobach z niepełnosprawnościami. Pani Prezydent bardzo wnikliwie oceniła techniczne wykonanie obiektu, poziom bezpieczeństwa oraz prawidłowy montaż uchwytów, dostosowanych do różnych poziomów sprawności i możliwości użytkowników. Co wyjątkowe, osobiście i z pełnym profesjonalizmem przetestowała ściankę, wspinając się po niej i uważnie sprawdzając każdy element. Była to dla nas niezwykle cenna i inspirująca lekcja precyzji, techniki oraz odpowiedzialnego podejścia do sportu i bezpieczeństwa, tym bardziej że Pani Maria Klaman pasjonuje się wspinaczką oraz żeglarstwem.

Wizyta odbyła się w obecności przedstawicieli instytucji również związanych z pasją do wspinaczki. W spotkaniu uczestniczyła także Pani Katarzyna Lasota – Zastępczyni Przewodniczącego Dzielnicy XIII Kraków-Podgórze.

Wizyta Pani Zastępczyni Prezydenta była dla całej społeczności szkolnej niezwykle ważnym wydarzeniem i potwierdzeniem, że nowa szkoła przy ul. Grochowej powstaje jako nowoczesna, bezpieczna i przyjazna przestrzeń edukacyjna, sprzyjająca wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży.

Serdecznie dziękujemy Pani Marii Klaman – Zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa za wizytę w naszej nowej szkole, poświęcony czas, życzliwość oraz cenne uwagi. Dziękujemy za inspirujące spotkanie, które było dla całej społeczności szkolnej ważnym wyróżnieniem i motywacją do dalszych działań.

Piszą o nas na Kraków.pl: https://www.facebook.com/share/v/1KCtSC3atn/

Mówią o nas w Radiu Kraków!

7 grudnia, 2025

Krakowskimi ulicami przejechał Tramwaj Mocy, a w zasadzie cztery – w pojazdach o nazwach Wiedza, Tradycja, Pasja i Wspólnota, które rozpoczęły kurs w różnych częściach miasta, podróżowali uczniowie szkół podstawowych zaangażowani w kampanię #Ogarniam życie. Współpasażerom rozdawali Bilety Mocy ze wskazówkami dotyczącymi zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia.

To już nasz trzeci przejazd Tramwajem Mocy nr 20, a w podkaście dzielą się wrażeniami nasi uczniowie.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Posłuchaj podcastu: https://www.radiokrakow.pl/audycje/bilet-mocy-zamiast-biletu-mpk-akcja-mlodych-dla-zdrowia-psychicznego/?fbclid=IwY2xjawOp9C9leHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEeEcSdp0VsBR5AhLLfEIOlC5ChNDJQo-DJVlMxDqiFvxmbH_IxhvNOy5WG9Io_aem_sLzV6P0u-57yTUpj4lBK0Q

Piszą o nas – Bank Żywności w Krakowie

4 grudnia, 2025

Uczniowie i nauczyciele z Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 15 w Krakowie z wielkim sercem włączyli się w Świąteczną Zbiórkę Żywności! Dzięki ich zaangażowaniu, życzliwości i wspólnej mobilizacji udało się zebrać aż 170 kg produktów, które w najbliższych dniach trafią do osób najbardziej potrzebujących.
To wspaniały przykład solidarności i wrażliwości na drugiego człowieka.
Dziękujemy całej społeczności szkolnej – uczniom, nauczycielom i opiekunom – za okazane serce, energię oraz aktywne wsparcie naszej akcji.

Razem możemy naprawdę wiele.

Piszą o nas na Kraków.pl: Nasza szkoła stała się zielonym centrum Europy

18 listopada, 2025

Ucząc się, podróżując i zbierając doświadczenia dla swojej przyszłości, pamiętają o potrzebach środowiska i lokalnych społeczności. Młodzież ze szkół europejskich podczas wizyty w Krakowie zasadziła razem z polskimi uczniami i uczennicami rodzime gatunki roślin, by wesprzeć lokalną bioróżnorodność – zgodnie z duchem zrównoważonej turystyki. Spróbuj uczynić miejsce, które choćby na krótko odwiedzasz i które na różny sposób cię ubogaca, lepszym, bardziej zrównoważonym i zaspokajającym potrzeby lokalnej społeczności, niż je zastałeś – głosi jeden z postulatów zrównoważonej turystyki.

Myśleć globalnie, a wspierać lokalnie można na przykład poprzez zostawianie pozytywnych śladów w środowisku naturalnym. Tak jak zrobiła to młodzież ze szkół europejskich, która na co dzień mieszka i uczy się w Hiszpanii, Norwegii, Słowenii i Słowacji, a obecnie w ramach projektu Erasmus+ przebywa z wizytą w Krakowie. Czytaj więcej na stronie Kraków.pl: https://krakow.pl/aktualnosci/300994,34,komunikat,zielony_gest_laczy_mlodziez_z_polski_i_europy.html?fbclid=IwY2xjawOMSDNleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEetMfrPpIsO4ssrvb-t8w5pygeML8rFAF96Bzl2lpOjrg08sNm3OI2O4VBNQA_aem_HxlTTFw9y0hwYck5MacUPw