Wspólnymi siłami całej społeczności szkolnej jeszcze przed feriami Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przeprowadził zbiórkę na WOŚP, przez cały dzień trwały licytacje, a na koniec bawiliśmy się na dyskotece charytatywnej, puszka pękała w szwach, a wszędzie unosiły się czerwone serduszka…
Dziękujemy za wspaniałą postawę uczniom, rodzicom, nauczycielom, wykonaliśmy wspaniałą pracę.
Spotkanie z pracownikiem Hospicjum dla dzieci Alma Spei
19 stycznia, 2025
W dniu 9 stycznia odbyło się wyjątkowe spotkanie z koordynatorem Hospicjum dla dzieci Alma Spei, Panem Grzegorzem Putyrą.
Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z działalnością hospicjum, dowiedzieć się, jak można pomóc oraz zrozumieć, jak ważne jest wsparcie dla dzieci i ich rodzin w trudnych chwilach.
Spotkanie odbyło się w ramach programu „Szkoła z pasją pomagania”, w którym nasza szkoła bierze udział.
Razem dla Przyjaciela – zbiórka charytatywna na rzecz leczenia Dyrektora Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie
12 stycznia, 2025
Dziś uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, nauczyciele oraz Pani dyrektor szkoły z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zbiórce charytatywnej na rzecz leczenia Dyrektora Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie – człowieka o wielkim sercu, oddanego męża, ojca, dziadka, nauczyciela i Przyjaciela naszej szkoły, który przez lata niestrudzenie wspierał innych. Dziś to On potrzebuje naszej pomocy w trudnej walce z glejakiem wielopostaciowym, jednym z najcięższych nowotworów mózgu. Zbiórka miała miejsce w Parafii Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Mały Płaszów 11. Z głębi serca dziękujemy wszystkim parafianom za niezwykłą hojność, wsparcie i otwarte serca, które sprawiły, że ta tak ważna inicjatywa mogła się odbyć. Dziękujemy także Księdzu Proboszczowi za jego pomoc i zaangażowanie, które umożliwiły zorganizowanie tej zbiórki.
Podziękowania za wspólne serce i zaangażowanie
5 stycznia, 2025
Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy piękne podziękowania oraz świąteczną kartkę od Dyrekcji Centrum Administracyjnego Nr 1 Placówek Opiekuńczo-Wychowawczychw Krakowie za zorganizowanie zbiórki i przekazanie środków czystości, kosmetyków oraz słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej inicjatywie i przyczynić się do wsparcia dzieci. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w zbiórkę. To dzięki Waszej hojności i zaangażowaniu mogliśmy sprawić radość dzieciom i wspomóc je w codziennych potrzebach. Razem możemy więcej!