Solidarni z osobami w spektrum
1 kwietnia, 2026

1 kwietnia, 2026

26 marca, 2026

26 marca 2026 r. w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu odbyła się konferencja „Uprzedź depresję – Stop Hejtowi”, poświęcona zdrowiu psychicznemu młodzieży.
W wydarzeniu wzięło udział blisko 700 uczestników – uczniów, studentów, nauczycieli i specjalistów, którzy uczestniczyli w inspirujących wykładach, debatach oraz spotkaniach.
Z dumą informujemy, że nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w konferencji zarówno jako prelegenci – w osobach Pani Katarzyny Szymańskiej, pedagoga szkolnego, jak i jako uczestnicy debaty, reprezentowani przez Panią Sylwię Czekaj, dyrektor szkoły. Dzieliliśmy się doświadczeniami i wiedzą na temat wspierania zdrowia psychicznego młodzieży, dobrych praktyk funkcjonujących w naszej szkole, a także projektów edukacyjnych realizowanych w ramach Krakowskiej Kampanii #OgarniamŻycie.
Wystąpienia wygłosili również wybitni goście ze świata nauki. W konferencji wzięła udział II Małopolska Wicekurator Oświaty – Pani Katarzyna Mitka. Obecny był także Łukasz Rutkowski – wybitny skoczek narciarski, który podzielił się inspirującą opowieścią o swoich sukcesach i wyzwaniach.
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu tworzymy przestrzeń do rozmowy, wzajemnego wsparcia i budowania odporności psychicznej młodych ludzi.
12 marca, 2026
Miło nam poinformować, że społeczność naszej szkoły otrzymała podziękowanie za udział w akcji „Pomóż nam opowiedzieć o Hospicjum”. Uczniowie przygotowali materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące możliwości przekazania 1,5% podatku na działalność Hospicjum dla Dzieci Alma Spei.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wrażliwość i chęć niesienia pomocy innym.

26 stycznia, 2026

Nasza szkoła z radością włączyła się w działania na rzecz 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspólnie pokazaliśmy, że pomaganie ma ogromną moc, a dobro zawsze wraca!
Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców oraz całej społeczności szkolnej udało się stworzyć wyjątkową atmosferę solidarności, empatii i wspólnego działania. Każdy gest, uśmiech i wrzucona do puszki złotówka miały ogromne znaczenie.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję – razem możemy więcej!
Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!