Czerwony to nie tylko kolor. To symbol sprzeciwu. To wołanie o Świat, w którym każde dziecko jest bezpieczne, kochane i naprawdę słyszane. Nasza szkoła włączyła się w kampanię #Dzieciństwobezprzemocy”.
14 listopada 2025 r. cała społeczność szkolna ubrała się na czerwono, by pokazać, że jesteśmy razem – przeciw przemocy, za dobrem, wsparciem i uważnością.
Akcja trwa nadal – wspólnie tworzymy świat wolny od przemocy.
Już #19listopada, w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci, weźmiemy udział w uroczystym przemarszu. Spotkamy się pod Krzyżem Katyńskim o godz. 11.00, a o 11.30 wyruszymy ulicą Grodzką w stronę Rynku Głównego.
Tam, obok Ratusza, uformujemy symboliczne czerwone serce – gest jedności i wsparcia, który zostanie uwieczniony w materiałach promocyjnych Miasta Kraków PL.
Przez pierwsze dwa tygodnie listopada w naszej szkole szczególną uwagę poświęciliśmy wartościom, które towarzyszą nam w codziennym życiu.
Podczas godzin wychowawczych uczniowie rozmawiali o szacunku, empatii i odpowiedzialności. Wspólnie zastanawiali się, jak wpływają one na relacje międzyludzkie oraz w jaki sposób można je wzmacniać w naszej szkolnej społeczności.
Na dużym szkolnym tryptyku pojawiły się również specjalne arkusze, na których uczniowie zapisywali wartości najważniejsze dla nich samych. Pojawiły się tam hasła takie jak: „Szanujmy się”,„Bądźmy życzliwi”, „Wspierajmy się” oraz wiele innych, pełnych ciepła i refleksji myśli.
Podjęte działania miały na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych oraz kształtowanie postaw sprzyjających tworzeniu środowiska, które jest życzliwe, bezpieczne i pełne wsparcia.
Zapraszamy do obejrzenia plakatów i odkrycia, jakie wartości najmocniej wybrzmiały w naszej szkolnej społeczności.
Nasi nauczyciele przeciwko przemocy w Teatrze Bagatela
4 listopada, 2025
W sobotę, 25 października, troje naszych nauczycieli wzięło udział w wyjątkowych warsztatach „Teatr w szkole. Szkoła w teatrze”, zorganizowanych przez Teatr Bagatela. Pod okiem reżyserki i pedagożki teatralnej Anny Ciszowskiej uczestnicy odkrywali, jak teatr może stać się skutecznym narzędziem pracy z młodzieżą – sposobem na rozwijanie wyobraźni, budowanie relacji i wyrażanie emocji.
Naszych nauczycieli wyróżniała ogromna otwartość, zaangażowanie i chęć poszukiwania nowych metod wychowawczych. Wspólna praca, zabawa konwencjami i twórcze eksperymenty pozwoliły im spojrzeć na teatr jako przestrzeń dialogu i wrażliwości.
Uczestnicy warsztatów przyłączyli się również do Ogólnopolskiej Kampanii „DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY”, której celem jest sprzeciw wobec wszelkich form krzywdzenia dzieci. Na znak solidarności i wsparcia akcji wykonano wspólne zdjęcie z przesłaniem „STOP PRZEMOCY”.
Jesteśmy dumni, że nasi nauczyciele nie tylko rozwijają swoje kompetencje artystyczne, ale również aktywnie włączają się w działania promujące szacunek, empatię i bezpieczeństwo dzieci.
Zdjęcia Pan Piotr Kubic
Z otwartym sercem dla Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
1 listopada, 2025
Dziś uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły, wraz z nauczycielami i Panią Dyrektor, z wielkim zaangażowaniem kwestują na cmentarzu w Batowicach na rzecz Hospicjum Świętego Łazarza, które otacza opieką osoby nieuleczalnie chore.
To piękny przykład empatii, dobroci i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.
Dziękujemy wszystkim za otwarte serca i wspólne działanie w tak szlachetnym celu.