„Daję słowo” – projekt logopedyczny dla najmłodszych
6 lutego, 2025
Uczniowie z grup przedszkolnych i klas I-III uczęszczający na zajęcia logopedyczne wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Logopedycznej „Słowo daję” objętej patronatem Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Polskiego Związku Logopedów oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.
Zadaniem podopiecznych było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej grupy wyrazów różniących się tylko jedną głoską (paronimy). Innowacyjne podejście do tematyki logopedycznej oraz tworzenie odpowiednich warunków do budowania wiedzy na temat języka ojczystego i logopedii wzbogaciło zasób słownictwa uczniów i rozwijało ich kreatywność.
Projekt Good Behavior Game (GBG) to po polsku Gra w Dobre Zachowania
15 stycznia, 2025
Miło nam poinformować, że wszystkie klasy pierwsze w naszej szkole zostały objęte rekomendowanym programem profilaktycznym GBG (Good Behavior Game), czyli Gra w Dobre Zachowania. Program, oparty na grze zespołowej, pomaga dzieciom lepiej zaadaptować się do roli ucznia poprzez utrwalanie pozytywnych wzorców zachowań. W celu uatrakcyjnienia wprowadzania klasowych zasad GBG, wychowawcy zostali zaopatrzeni w ciekawe gadżety dla klasy.
Zajęcia Gry i Dobre Zachowania są prowadzone przez przeszkolonych wychowawców pod kierunkiem Pani Katarzyny Guni, która jako koordynator, dba o wysoką jakość prowadzonych zajęć i wspiera wychowawców w ich realizacji.
Bezpieczna wycieczka rowerowa w ramach projektu „Młodzi Rowerzyści – Moje Pierwsze Prawo Jazdy”
17 października, 2024
Uczniowie klas 4a i 5a mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w wycieczce rowerowej pod opieką funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Celem tej inicjatywy było kształtowanie odpowiednich nawyków i podnoszenie świadomości w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach. Przejazd rowerowy stanowił część projektu „Młodzi Rowerzyści – Moje Pierwsze Prawo Jazdy”, w którym aktywnie uczestniczy klasa 4a. Projekt ten ma na celu nie tylko naukę przepisów drogowych, ale także odpowiedzialne i świadome korzystanie z roweru jako środka transportu, przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa młodych uczestników ruchu drogowego. Koordynatorką projektu jest Pani Magdalena Domaradzka.
Program „Młodzi Rowerzyści – moje pierwsze prawo jazdy” – przygotowanie do bezpiecznego poruszania się po drogach
9 października, 2024
Miło nam poinformować, że w naszej szkole ruszył program „Młodzi Rowerzyści – moje pierwsze prawo jazdy”, który jest nadzorowany przez funkcjonariuszy krakowskiej drogówki. Nasi uczniowie, wybrani do udziału w programie, będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zasad ruchu drogowego. Po odpowiednim przygotowaniu przystąpią do egzaminu na kartę rowerową, zdając zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Program daje także możliwość poznania pracy Policji oraz innych instytucji, które na co dzień działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Ważnym elementem projektu będzie udział rodziców, którzy zobaczą, jak istotne jest, aby ich dzieci miały niezbędne umiejętności i wiedzę do samodzielnego poruszania się po drogach. W ramach cyklu spotkań uczniowie odwiedzą m.in. Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania oraz Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej.
Koordynatorką programu jest Pani Magdalena Domaradzka