Wydarzenia

Góry, uśmiechy i wielka przygoda! Zielona Szkoła klas 1c i 2d

14 czerwca, 2026

W dniach 10–12 czerwca klasy 1c 2d zamieniły szkolne ławki na malowniczą Porębę Wielką! Choć pogoda płatała nam figle i czasem straszyła deszczem, nasze humory były nie do pokonania, a zabawy było co nie miara!

​Przez te trzy intensywne dni przeżyliśmy mnóstwo niezapomnianych chwil:

​Odkrywaliśmy tajemnice przyrody w Gorczańskim Parku Narodowym. Tańczyliśmy z góralami z krwi i kości, którzy wieczorem porwali nas do wspólnego śpiewu i regionalnej zabawy! Zostaliśmy zdobywcami! Wykazując się ogromną dzielnością, wszyscy w pełnym składzie zdobyliśmy Górę Potaczkową. Szaleńczo bawiliśmy się na dyskotece, hucznie świętując urodziny Przemka z klasy 1c. Tworzyliśmy małe dzieła sztuki podczas warsztatów gipsowych, a wyjazd osłodziliśmy pysznymi lodami.

​To był po prostu cudowny, magiczny czas, pełen uśmiechów, wzajemnej pomocy i pięknej integracji między naszymi klasami. Wspomnienia i zawarte przyjaźnie zostaną z nami na bardzo długo!

​Dziękujemy wszystkim za tę wspaniałą atmosferę i zapraszamy do oglądania zdjęć!

Sukces naszych małych Żaków!

13 czerwca, 2026

Z dumą informujemy, że uczniowie klasy 2c wzięli udział w konkursie „Żaczek Krakowski”. Cała klasa pracowała nad wyjątkowym projektem – stworzeniem 4 iluminowanych ksiąg żaków. Dzieci pracowały w grupach, a każda księga była pełna wiedzy, ilustracji i dziecięcej kreatywności.

Inspiracją były: spotkanie z Żaczkiem w naszej szkole, spacer po Dzielnicy Uniwersyteckiej oraz wizyta w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mali twórcy wzbogacili swoje księgi również o własne zagadki, pokazując, że nauka może być wspaniałą przygodą.

Spośród uczestników wyróżniono 5 uczniów, którzy 10 maja 2026 roku reprezentowali klasę podczas uroczystej gali rozdania nagród w wyjątkowym miejscu – Librarii Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Gratulujemy wszystkim uczniom zaangażowania, pomysłowości i pięknej współpracy! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

KONKURS ŚWIETLICOWY „TAJEMNICE OCEANÓW”

13 czerwca, 2026

Nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą podwodną krainę! Z ogromną radością prezentujemy niesamowite makiety oceanów, które biorą udział w naszym świetlicowym konkursie plastyczno-przestrzennym.Dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią, zamieniając zwykłe pudełka po butach w tętniące życiem rafy koralowe.

W ruch poszły bibuły, plastelina, muszelki, a nawet sznurki, dzięki którym rybki, meduzy i ośmiornice dosłownie „pływają” w wodzie! Wszystkie prace zachwycają detalami i powstały w duchu upcyklingu! Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców do oglądania wystawy, która znajduje się w holu szkoły!

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i zapraszamy do podziwiania galerii zdjęć!

Sukces naszych uczniów w konkursie „Rajcuś Krakowski obserwuje – poszukuje – prezentuje”

12 czerwca, 2026

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród konkursu „Rajcuś Krakowski obserwuje – poszukuje – prezentuje”, która odbyła się w Urzędzie Miasta Krakowa.

Podczas wydarzenia reprezentacja klasy 1d odebrała nagrodę za II miejsce zdobyte przez klasę 1c oraz wyróżnienie dla klasy 1d za pracę pt. „Krakowskie skarby”. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie odebrali dyplomy i nagrody, a także mieli okazję spotkać się z organizatorami konkursu oraz przedstawicielami miasta. Był to wyjątkowy moment, który pozwolił docenić pracę i kreatywność wszystkich uczestników. Przygotowane prace pokazały, co zachwyca dzieci w naszym mieście, jakie miejsca są dla nich wyjątkowe oraz o czym marzą, myśląc o Krakowie. Oba sukcesy są powodem do ogromnej dumy a zdobyte nagrody i wyróżnienia są pięknym zwieńczeniem wspólnej pracy oraz inspiracją do podejmowania kolejnych wyzwań.