Webinar 2.0 w ramach projektu #NordicResilienceStartsatSchool
2 marca, 2026

W dniu 2 marca 2026 r. uczniowie klasy 8b, nauczyciele oraz przedstawiciele Wydziału Edukacji i Projektów Edukacyjnych Miasta Krakowa wzięli udział w Webinarze 2.0 realizowanym w ramach międzynarodowego projektu Nordic Resilience Starts at School.
Było to już trzecie spotkanie z uczestnikami 15 szkół z całej Polski oraz organizatorami projektu reprezentującymi cztery ambasady państw nordyckich. Wydarzenie miało wyjątkowy, międzynarodowy charakter – uczestniczyli w nim eksperci ze świata nauki, edukacji i dyplomacji z: Norwegii, Finlandii, Danii i Islandii.
Podczas webinaru odbyło się podsumowanie ankiet przeprowadzonych w naszej szkole wśród uczniów klas 4–6, dotyczących tego, co warto zmienić w szkole. Uczniowie z poszczególnych placówek dzielili się swoimi wynikami oraz wnioskami.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8b – Monika i Kacper, którzy w sposób odpowiedzialny i dojrzały zaprezentowali rezultaty badań. Spotkanie stało się przestrzenią wymiany dobrych praktyk, doświadczeń oraz inspirujących pomysłów na rozwój szkoły przyjaznej uczniom.
Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom:
- szkoły jako zdrowego budynku,
- szkoły jako serca tkanki miejskiej,
- szkoły jako mekki demokracji i dialogu.
Nasza drużyna z ogromnym zaangażowaniem dzieliła się doświadczeniami i pomysłami płynącymi z Kraków, podkreślając, że siła zespołu tkwi we współpracy uczniów, nauczycieli, rodziców oraz Wydział Edukacji i Projektów Edukacyjnych Miasta Krakowa.
Opiekunem merytorycznym projektu jest Pan Tomasz Kobylański, Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji i Projektów Edukacyjnych Miasta Krakowa. Jego wsparcie i zaangażowanie są dla nas niezwykle cenne i nieocenione.
Przed nami kolejne ważne wydarzenie – spotkanie 19 marca 2026 r. w Warszawie w ambasadzie Danii.
Już teraz intensywnie przygotowujemy się do dalszych działań i współpracy z grupami projektowymi z całej Polski, kontynuując wspólną pracę nad nowoczesną, odporną i otwartą szkołą.


