Dzisiejsza lekcja wychowania fizycznego klasy 7a odbyła się w wyjątkowym miejscu w Klubie Żeglarskim Horn Kraków. Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego uczniowie aktywnie spędzili czas na rowerkach wodnych, wzmacniając mięśnie kończyn dolnych oraz dbając o swoją kondycję fizyczną.
Sport na świeżym powietrzu, piękna pogoda i świetna atmosfera sprawiły, że była to lekcja pełna energii, ruchu i dobrej zabawy.
Za nami VI Szkolny Turniej Szachowy!
29 maja, 2026
W dniach 20 i 22 maja nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą arenę intelektualnych zmagań. Najmłodsi miłośnicy „królewskiej gry” z klas 1–3 wzięli udział w VI Szkolnym Turnieju Szachowym, który składał się z dwóch wymagających etapów.
W pierwszej części uczestnicy mierzyli się ze skomplikowanymi zadaniami szachowymi, wykazując się logicznym myśleniem i znajomością strategii.
Drugi etap dostarczył wielu emocji przy szachownicach – uczniowie rozegrali pasjonujące partie, w których liczył się każdy ruch i każda sekunda.
Rywalizacja była niezwykle zacięta, ale przede wszystkim przebiegała w atmosferze wzajemnego szacunku i ducha fair play.
Wyniki tegorocznego turnieju:
I miejsce – Franciszek Bobek (kl. 2a)
II miejsce – Kamil Hauschild (kl. 1a)
III miejsce – Wiktor Kowalski (kl. 3b)
IV miejsce – Krzysztof Glądys (kl. 3c)
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy, cierpliwości oraz sportowej postawy. Życzymy kolejnych sukcesów, niesłabnącej pasji i samych wygranych partii w przyszłości!
Do zobaczenia podczas kolejnej edycji turnieju!
Leśne przygody klasy 2d – nauka i zabawa w terenie
28 maja, 2026
Dnia 21.05.2026 r. klasa 2d w ramach projektu „Leśna Banda” kolejny raz wybrała się do lasku Mogilskiego na zajęcia terenowe.
Tym razem przypomnieliśmy sobie kierunki geograficzne, uczyliśmy się korzystania z mapy oraz doskonaliliśmy orientację w terenie. Nie zabrakło też czasu na aktywność i świetną zabawę na leśnym placu zabaw.
To był dzień pełen ruchu, nauki i wspólnego odkrywania przyrody. Już nie możemy doczekać się kolejnych leśnych przygód!
Spacer szlakiem samorządu krakowskiego – projekt „Uczeń Obywatel”
27 maja, 2026
Uczniowie wzięli udział w spacerze edukacyjnym szlakiem samorządu krakowskiego w ramach projektu „Uczeń – Obywatel”. Podczas zajęć terenowych poznawali najważniejsze miejsca związane z funkcjonowaniem władz lokalnych oraz rolą samorządu w życiu mieszkańców Krakowa. Spacer był okazją do praktycznego utrwalenia wiedzy obywatelskiej i kształtowania postaw odpowiedzialności społecznej.