Wydarzenia

Zielona Szkoła klas 4B, 6A i 6B

23 maja, 2026

Za nami pięć dni pełnych przygód, nauki, integracji i niezapomnianych wspomnień! Uczniowie klas 4B, 6A i 6B spędzili wyjątkowy czas w malowniczej okolicy Krynicy-Zdroju i Muszyny, aktywnie uczestnicząc w licznych zajęciach edukacyjnych oraz wycieczkach.

Już pierwszego dnia uczniowie poznawali uroki Krynicy-Zdroju – spacerowali po deptaku, odwiedzili pijalnię wód oraz Górę Parkową. Wieczorem wyruszyli na niezwykłe poszukiwanie nietoperzy, podczas którego poznali wiele ciekawostek o tych fascynujących ssakach.

Drugiego dnia odbyła się wyprawa do schroniska na Wierchomli. Część trasy uczestnicy pokonali pieszo, a część wozami, co było dodatkową atrakcją. Na miejscu czekał grill z kiełbaskami. Po południu uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z matematyki, techniki oraz języka polskiego, a wieczorem w warsztatach „Mapa nie gryzie”.

Trzeci dzień upłynął pod znakiem pięknej pogody i aktywnego wypoczynku. Był czas na basen, zabawę w rodzinnym parku oraz kolejne zajęcia dydaktyczne. Największym wyzwaniem okazało się zdobycie Malnika – wszyscy uczestnicy spisali się znakomicie!

Czwartego dnia uczniowie odwiedzili ogrody sensoryczne w Muszynie. Po południu odbyły się kreatywne warsztaty z matematyki i techniki, podczas których powstały kolorowe pamiątki. Wieczorem nie zabrakło emocji podczas szkolnego „Mam Talent”, gdzie uczniowie mogli zaprezentować swoje pasje i umiejętności. Wspólna zabawa i muzyka stworzyły wyjątkową atmosferę.

Ostatniego dnia uczestnicy odwiedzili zamek w Muszynie, poznając historię tego niezwykłego miejsca i przenosząc się na chwilę do średniowiecza. Następnie przyszedł czas na pakowanie i powrót do domu.

Zielona Szkoła była dla wszystkich wyjątkowym doświadczeniem – pełnym radości, integracji, aktywności i edukacyjnych wyzwań. To był czas budowania relacji, odkrywania nowych miejsc oraz zdobywania cennych wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci uczniów.

Kraków ogarnia życie… a my razem z nim!

23 maja, 2026

Jak co roku bierzemy udział w miejskiej kampanii #Ogarniam Życie, której celem jest wspieranie zdrowia psychicznego młodych ludzi, budowanie sprawczości oraz promowanie aktywnego i wartościowego spędzania czasu.

W tym roku z ogromnym zaangażowaniem realizowaliśmy aż trzy projekty: Ogarniam życie (oblicza szczęścia), Ogarniam życie cyfrowo oraz Ogarniam życie (nie)widzialni. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu i już teraz jesteśmy dumni z pracy naszych uczniów oraz nauczycieli.

Dziś odbył się również bieg Ogarniam życie biegiem z udziałem krakowskich szkół. Nie mogło nas tam zabraknąć! Było mnóstwo pozytywnej energii, sportowych emocji i świetnej atmosfery.

Miło nam również poinformować, że materiał z wydarzenia można zobaczyć dziś 22.05.2026 r. w Kronice Krakowskiej o godz. 15:30 – fragment pojawia się około 7 minuty i 50 sekundy programu!.

Warto zobaczyć – działo się naprawdę wiele dobrego!

Zapraszamy na zebrania z rodzicami

22 maja, 2026

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy o terminach zebrań z Rodzicami, które odbędą się w dniach 25-26 maja 2026 r. Zebrania będą poświęcone podsumowaniu bieżących postępów edukacyjnych i spraw wychowawczych, a także omówieniu bieżących spraw z życia klas. W wyznaczonych dniach nauczyciele będą do dyspozycji Rodziców. W przypadku potrzeby indywidualnej rozmowy dotyczącej ucznia będzie możliwość umówienia się na spotkanie.

25 maja 2026 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 – dla klas I-III

Klasa I a – mgr Wioletta Głusek, sala nr 5
Klasa I b – mgr Katarzyna Kruk, sala nr 6
Klasa I c – mgr Karina Chalaburda, sala nr 7
Klasa I d – mgr Żaneta Grodowska-Solak, sala nr 9
Klasa II a – mgr Monika Herdecka, (zebranie przełożone na 27 maja 2026 r.), sala nr 5
Klasa II b – mgr Katarzyna Gunia, sala nr 11
Klasa II c – mgr Anna Styczeń, sala nr 10
Klasa II d – mgr Maria Gniewek, sala nr 13
Klasa III a – mgr Sylwia Machura, sala nr 14
Klasa III b – mgr Aneta Adamus, sala nr 15
Klasa III c – mgr Agnieszka Warzecha, sala nr 12
Klasa IV a – mgr Karol Mydlarz, sala nr 01

Klasy I c, II d, III a i III c spotykają się o godzinie 16:45 na spotkaniu dotyczącym wyjazdu na zieloną szkołę (sala gimnastyczna)

26 maja 2026 r. (wtorek) o godz. 17:00 – dla klas IV-VIII

Klasa IV b – mgr Magdalena Guzik, (zebranie odbyło się 14 maja 2026 r.)
Klasa IV c – mgr Piotr Dyl, sala nr 7
Klasa V a – mgr Karolina Szecówka, sala nr 9
Klasa V b – mgr Magdalena Wójtowicz, sala nr 10
Klasa V c – mgr Monika Sienkiewicz, sala nr 11
Klasa VI a – mgr inż. Magdalena Domaradzka, (zebranie odbyło się 14 maja 2026 r.)
Klasa VI b – mgr inż. Angelika Kozak, (zebranie odbyło się 14 maja 2026 r.)
Klasa VI c – mgr Ewelina Matyjasik, stołówka szkolna
Klasa VII a – mgr Mirela Zięcina, sala nr 14
Klasa VII b – mgr Katarzyna Dudek, sala nr 13
Klasa VIII a – mgr Artur Opyd, sala nr 6
Klasa VIII b – mgr Barbara Trzos, sala nr 12

Serdecznie zapraszamy do udziału w zebraniach i dziękujemy za dotychczasową współpracę.

Podsumowanie zielonej szkoły klas 5b i 5c

22 maja, 2026

Uczniowie klas 5b i 5c wzięli udział w zielonej szkole w Sidzinie, spędzając kilka dni pełnych aktywności, integracji i poznawania walorów regionu. Pobyt w Sidzina sprzyjał budowaniu relacji rówieśniczych oraz odpoczynkowi w otoczeniu natury.

Podczas wyjazdu dzieci poznawały piękno Beskidy, uczestnicząc w pieszych wędrówkach i zajęciach na świeżym powietrzu. Odwiedziły również Muzeum Kultury Ludowej w Sidzinie, gdzie mogły zobaczyć tradycyjną architekturę oraz poznać życie dawnych mieszkańców regionu.

Jednym z najważniejszych punktów programu była wycieczka na Halę Krupową, która pozwoliła uczniom podziwiać górskie krajobrazy i cieszyć się wspólnym czasem na łonie natury. Uczestnicy zwiedzili także Niedzica, w tym zamek i zaporę nad Jeziorem Czorsztyńskim, poznając ich historię i walory turystyczne.

W drodze powrotnej grupa odwiedziła zabytkowy kościółek w Dębno, wpisany na listę wyjątkowych zabytków drewnianej architektury, który zrobił duże wrażenie na uczestnikach.

Wyjazd był czasem pełnym radości, integracji, nowych doświadczeń oraz niezapomnianych wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci uczniów.