Nasze wyróżnienia

„Krakusowym Tropem” – odkrywamy historię i kulturę Krakowa

25 maja, 2026

W roku szkolnym 2025/2026 klasy 3a i 3c brały udział w konkursie „Krakusowym Tropem”. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych wycieczkach po Krakowie oraz warsztatach edukacyjnych, podczas których poznawali historię, kulturę i najważniejsze miejsca naszego miasta. Odwiedzili również Muzeum Wyspiańskiego, gdzie poszerzyli swoją wiedzę na temat życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Kolejnym etapem konkursu był szkolny test sprawdzający zdobyte wiadomości. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Największą liczbę punktów zdobyły Amelia Banaś z klasy 3a oraz Małgorzata Potręć z klasy 3c, które zakwalifikowały się do finału konkursu.

Udział w projekcie był dla dzieci doskonałą okazją do poznawania historii i kultury Krakowa w ciekawy, aktywny i inspirujący sposób.

Otrzymaliśmy podziękowanie od Hospicjum dla Dzieci Alma Spei

25 maja, 2026

Otrzymaliśmy podziękowanie od Hospicjum dla Dzieci Alma Spei za zaangażowanie naszych uczniów w kwestę charytatywną. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za okazane serce, pomoc i wsparcie potrzebujących.

III miejsce w eliminacjach miejskich Turnieju BRD

25 maja, 2026

W dniu 25 maja odbyło się uroczyste zakończenie etapu miejskiego XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Nasza drużyna w kategorii wiekowej powyżej 12 lat zajęła III miejsce, natomiast drużyna w kategorii wiekowej 10-12 lat uplasowała się tuż za podium, na IV miejscu.

Wręczenie nagród miało miejsce w wyjątkowej przestrzeni Teatru Groteska. Zaproszeni goście mogli obejrzeć spektakl, który został przygotowany przez uczniów ze szkoły nr 27, po którym nastąpiło wręczenie nagród. Puchary oraz nagrody wręczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podinsp. Tomasz Jemczura wraz z partnerami wydarzenia.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i zapraszamy do rywalizacji w kolejnym roku.

Podgórze zdobyte! Wygrywamy turniej rowerowy!

25 kwietnia, 2026

Jesteśmy zwycięzcami zawodów rowerowych w Dzielnicy XIII Podgórze, które odbyły się Centrum Kultury Podgórza w Klubie Rybitwy.

W wydarzeniu wzięło udział 54 uczniów szkół podstawowych z klas 5-8 z terenu Dzielnicy XIII Miasta Krakowa. Janek Sufryda z klasy 7b oraz Marianka Bielasz z klasy 7a zostali zwycięzcami turnieju, a pozostali nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca.

Nagrody wręczył Pan Grzegorz Franciszek Kompa, Radny Dzielnicy XIII ds. bezpieczeństwa.

Straż Miejska Miasta Krakowa była współorganizatorem wydarzenia, promując znajomość przepisów oraz zasady bezpieczeństwa wśród młodzieży.

Rywalizacja składała się ze sprawdzenia znajomości przepisów prawa o ruchu drogowym oraz umiejętności praktycznych.