Lekcja łucznictwa klasy 5c na obiekcie Płaszowianka
24 listopada, 2025
Dziś uczniowie klasy 5c wzięli udział w wyjątkowych zajęciach wychowania fizycznego. Dzięki współpracy z trenerem łucznictwa mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku na obiekcie sportowym KS Płaszowianka.
Pod okiem doświadczonego instruktora uczniowie poznali podstawy techniki, zasady bezpieczeństwa oraz oddali swoje pierwsze strzały. Zajęcia były dla nich nie tylko świetną zabawą, ale również okazją do rozwijania koncentracji, koordynacji ruchowej i cierpliwości.
Serdecznie dziękujemy trenerowi za profesjonalne i pełne pasji poprowadzenie lekcji oraz za możliwość zorganizowania tak inspirujących zajęć.
Z dumą wracamy z Turnieju Piłki Nożnej!
19 listopada, 2025
W dniu 19 listopada odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w kategoriach klas IV–VI oraz VI–VII.
Organizatorem wydarzenia była Straż Miejska Miasta Krakowa oraz Szkoła Podstawowa „Rajska Szkoła”. Rozgrywki przeprowadzono w hali Klubu Sportowego Orzeł Piaski Wielkie.
Po zaciętej rywalizacji:
w kategorii klas VI-VII zajęliśmy II miejsce,
w kategorii klas IV-VI zajęliśmy VI miejsce.
Jesteśmy bardzo dumni z pięknej gry naszych piłkarzy i ich sportowej postawy!
Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Nasze Bohaterki przy stole!
18 listopada, 2025
18 listopada odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym, w których naszą szkołę z dumą reprezentowała drużyna dziewcząt.
Zawodniczki wykazały się ogromnym zaangażowaniem, determinacją i sportową postawą, walcząc o każdy punkt do ostatniej chwili. Ich występ był nie tylko okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, lecz także świetnym przykładem współpracy i wzajemnego wsparcia.
Dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę, pokazując, że pasja do sportu i ciężka praca przynoszą piękne efekty.
Gratulujemy udziału oraz dziękujemy za pełne energii i serca emocje!
I Turniej Koszykówki z okazji 11 listopada
14 listopada, 2025
14 listopada 2025 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Niepodległościowy, którego celem było połączenie sportowej rywalizacji z promocją aktywności fizycznej oraz kształtowaniem postaw patriotycznych.
W wydarzeniu wzięło udział 50 uczniów – 18 dziewcząt i 32 chłopców. Uczestnicy utworzyli 5 drużyn dziewcząt oraz 8 drużyn chłopców. Wyjątkowy, podniosły klimat turnieju podkreśliły biało-czerwone barwy – wszyscy zawodnicy byli ubrani i pomalowani w kolory narodowe, co stworzyło piękną i uroczystą oprawę.
Wyniki – kategoria dziewcząt
1. miejsce – 8A
2. miejsce – 7A
3. miejsce – 6B
4. miejsce – 8B
5. miejsce – 7B
Wyniki – kategoria chłopców
1. miejsce – 8B (O. Miś, J. Zieliński, M. Kartashov)
2. miejsce – 8B (J. Kęska, A. Strojny, M. Dedio, M. Szastak)
3. miejsce – 8A (M. Bal, M. Szulc, K. Grzywacz)
4. miejsce – 8A (M. Imbir, Nguyễn Khánh Hoàng, J. Adamczyk)
5. miejsce – 7B
6. miejsce – 7A
7. miejsce – 6C
8. miejsce – 6B
Turniej okazał się znakomitą okazją do promowania aktywności fizycznej oraz patriotyzmu.
Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom!
Zapraszamy na kolejną edycję turnieju w przyszłym roku!