Sport

Dobra gra i cenne doświadczenie – nasi uczniowie w Krakowskich Igrzyskach

23 kwietnia, 2026

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Krakowskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Choć tym razem nie udało się osiągnąć wysokiego wyniku, drużyna rozegrała bardzo dobre mecze, prezentując zaangażowanie, determinację oraz ducha walki.

Każde spotkanie było cennym doświadczeniem, które pozwoliło zawodnikom rozwijać swoje umiejętności oraz zdobywać nowe sportowe doświadczenia 📈. Nasi uczniowie pokazali również, jak ważna jest współpraca i gra zespołowa.

Gratulujemy postawy i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach!

Tygrysy walczyły, Lwy zwyciężyły

16 kwietnia, 2026

10 kwietnia na obiektach WLKS Krakus Swoszowice odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Tymbarku w kategorii U10 chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: Tygrysy oraz Lwy.

Zespół Tygrysów, złożony z uczniów klasy drugiej, zaprezentował się bardzo dobrze. Chłopcy walczyli ambitnie w każdym meczu, pokazując duże zaangażowanie i sportowego ducha. Mimo ogromnego wysiłku tym razem nie udało się wywalczyć awansu do etapu powiatowego.

Z kolei drużyna Lwów, składająca się z uczniów klas trzecich, okazała się bezkonkurencyjna. Chłopcy rozegrali znakomity turniej, nie tracąc ani jednej bramki. Świetna gra zespołowa, skuteczność oraz pewność siebie zapewniły im pewny awans do kolejnego etapu rozgrywek.

Gratulujemy obu drużynom wspaniałej postawy i godnego reprezentowania szkoły. Trzymamy kciuki za Lwy w dalszych rozgrywkach i życzymy powodzenia w walce o awans do finałów wojewódzkich!

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt

2 kwietnia, 2026

Nasza drużyna wzięła udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Choć tym razem nie udało się wygrać meczów, dziewczęta pokazały ogromne zaangażowanie i wolę walki do samego końca.

Każdy set był cenną lekcją – zdobywałyśmy punkty, walczyłyśmy o każdą piłkę i przede wszystkim zyskałyśmy ważne doświadczenie. Trafiłyśmy na bardzo silną grupę, co było dodatkowym wyzwaniem, ale też motywacją do dalszej pracy.

Wracamy bogatsze o nowe umiejętności i jeszcze większą determinację!

Krakowska Olimpiada Młodzieży – IMS Chłopców

3 marca, 2026

W ostatni wtorek nasza drużyna wzięła udział w rozgrywkach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii IMS chłopców. Turniej dostarczył wielu sportowych emocji, a rywalizacja od pierwszego gwizdka stała na bardzo wysokim poziomie.

Nasi zawodnicy rozegrali kilka zaciętych meczów w fazie grupowej. Każde spotkanie było pełne walki, zaangażowania i determinacji. Chłopcy pokazali ogromne serce do gry, ambitnie walcząc o każdy punkt i nie odpuszczając nawet w najtrudniejszych momentach.

Niestety, mimo dużego wysiłku i wyrównanych pojedynków, nie udało się wyjść z grupy i awansować do dalszej fazy turnieju. Tym razem sportowe szczęście nie było po naszej stronie.

Udział w zawodach był jednak niezwykle cennym doświadczeniem. Możliwość rywalizacji z silnymi zespołami z krakowskich szkół pozwoliła naszej drużynie zdobyć nowe umiejętności, sprawdzić się w wymagających warunkach oraz wyciągnąć wnioski na przyszłość.